piatok , 22 január 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Vysvetlenie prokurátorovi od Blahu

Vážený pán špeciálny prokurátor,

priznávam sa, spáchal som ten najstrašnejší ideozločin. Šíril som jeden z komunistických symbolov, ktorý odkazuje na beztriednu spoločnosť, v ktorej nebude chudoby, nerovnosti a vykorisťovania.

Podľa všetkých dostupných filozofických definícií je heslom komunizmu „každému podľa jeho potrieb“. A áno, čo môže byť strašnejšie a extrémistickejšie ako chcieť, aby všetci ľudia mali naplnené svoje potreby a žili dôstojne a šťastne.

No fuj, úplné porušenie ľudských práv, veď čo môže byť horšie pre ľudské práva, ako keď má každý človek naplnené svoje potreby.

Komunizmus v praxi nikdy neexistoval, hoci 20.storočí boli ideály komunizmu viackrát zneužité, čo je samozrejme odsúdeniahodné.

Tieto ideály však po stáročia ženú vpred ľudí, ktorí sa odmietajú zmieriť s nespravodlivosťami kapitalizmu. Patrím medzi takýchto ľudí a áno, som vinný tým, že odmietam chudobu, nerovnosť, oligarchiu a vojny. Ja viem, úplný extrémizmus.

Mimochodom, rovnaký ľavicový extrémizmus vyznávali aj ďalší známi svetoví kriminálnici, napríklad Albert Einstein, Charlie Chaplin, Pablo Picasso, Diego Rivera, Frida Kahlo, Louis Aragon, Henri Barbusse, Bertold Brecht, Jean-Paul Sartre či Pablo Neruda.

Myslím, že by ste mali rýchlo kontaktovať Interpol, aby vám pomohol zničiť ich celoživotné dielo, ktoré zjavne smerovalo k podpore hnutí smerujúcich k potlačeniu ľudských práv.

Začal by som pálením Sartrových kníh, pokračoval likvidáciou Picassových obrazov a na záver by mal Interpol slávnostne zavrhnúť aj Einsteinovi teóriu relativity.

Aj na Slovensku mám zopár komplicov, ktorých by ste mali stíhať. Andy Warhol, ktorý mal slovenské korene, kedysi vytvoril slávne dielo Kladivo a kosák.

Ja viem, Warhol už nežije, ale možno by ste mohli v mene boja proti extrémizmu nechať zbúrať jeho múzeum v Medzilaborciach, tento prašivý stánok Warholovho komunizmu.

Ale to nie je všetko. Ako vás už upozornil aj predseda strany Smer-SD Robert Fico, Slovensko je posiate červenými hviezdami, kosákmi a kladivami na všetkých sovietskych cintorínoch a pamätníkoch ruských osloboditeľov.

Ako dôkaz prikladám náhrobné kamene z cintorína hrdinov v Žiline, ktorým som sa bol pokloniť pred pár týždňami. Hej, hej, zločin, priznávam, som recidivista, robím to opakovane..

Predpokladám, že v mene boja proti extrémizmu budete tieto náhrobné kamene chcieť všetky zničiť, ale možno by stačilo, keby ste len premaľovali tie extrémistické kosáky a kladivá a na náhrobné kamene namaľovali štátnu vlajku USA, určite by to bol mimoriadny príspevok do vášho šľachetného zápasu proti extrémistickej komunistickej ideológii.

A keď budete v mene vášho statočného zápasu za ľudské práva hádzať do povetria Slavín, pán prokurátor, prosím, nezabudnite na jeho mieste postaviť Sochu slobody na počesť tých, ktorí – ako isto veríte – umierali za naše oslobodenie v boji s fašizmom.

Som presvedčený, že vaša spravodlivá misia neskončí na hraniciach Slovenska a hneď, ako zavriete Blahu, do basy strčíte aj štát Rakúsko, ktoré si dovolilo mať v štátnej zástave orlicu, ktorá v pazúroch drží kosák a kladivo.

Čo si to tí červení Rakúšania dovoľujú dávať si do znaku symboly robotníkov a roľníkov, extrémisti jedni!

A keby len oni – dokonca aj v Spojených štátoch amerických sa nájdu čierne ovce, presnejšie červené ovce. Zástava Kalifornie v sebe obsahuje červenú hviezdu, dôkaz prikladám.

Odporúčam bezodkladne zasiahnuť, pán prokurátor, možno by mal byť zaistený aj ten maco, čo tam na tú hviezdu čumí – zjavne šíri extrémistické symboly.

Vážený pán prokurátor,

zločinný predmet, ktorý šírim, červenú hviezdu s kosákom a kladivom, naďalej prechovávam vo svojej kancelárii v Národnej rade Slovenskej republiky. Dôkaz takisto prikladám.

Spolu s týmto zločinným predmetom u mňa nájdete aj ďalšie extrémistické predmety, knihy Karla Marxa, Antonia Gramsciho či dokonca Gustáva Husáka.

Sám som dokonca napísal niekoľko vedeckých extrémistických kníh, v ktorých citujem komunistických autorov a hľadám alternatívu kapitalizmu, čo je samozrejme trestný čin, to všetci vieme.

Hľadať alternatívy v demokracii – to je ideozločin toho najväčšieho razenia, asi by ste ma mali zavrieť rovno do gulagu.

Mimochodom, mnohí svetoznámi autori, ktorí o Marxovi píšu a ktorých knihy mám v kancelárii, ešte stále žijú – rád vám poskytnem ich adresy na univerzitách v USA, Nemecku či Veľkej Británii. Predpokladám, že ich budete chcieť takisto trestne stíhať.

Teším sa na výsluch, pán prokurátor a viem, že môj ideozločin je neospravedlniteľný, pretože niet väčšieho extrému ako chcieť sociálne spravodlivejší systém ako je liberálny kapitalizmus.

Ale predsa len, prosím, berte do úvahy aj poľahčujúcu okolnosť, že posledných 30 rokov svojho života nakupujem výlučne v kapitalistických obchodoch (s malou výnimkou môjho krátkeho pobytu na Kube).

A minule som si bol dokonca kúpiť jogurty pre decká v rakúskom Hainburgu – a nie, nerobil som to kvôli kosáku a kladivu v rakúskej vlajke.

Možno by ste mi mohli znížiť trest, chápem to ako jasný dôkaz, že mi ako extrémistovi predsa len záleží na ľudských právach a som na najlepšej ceste k ideologickej náprave.

Ako dopĺňam, jedno kladivo síce vlastním, občas v domácnosti zabijem aj dáky ten klinec, ale kosák doma žiaden nemám. Uvážte – aj to je zjavný ideový posun smerujúci k ľudským právam. Snažím sa.

Česť práci, pán prokurátor.

Súdružsky,

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.

Zdroj: Ľuboš Blaha: „Kriminálnici“ ako ja boli aj Einstein, Chaplin, Brecht, Sartre a Neruda https://davdva.sk/lubos-blaha-kriminalnici-ako-ja-boli-aj-einstein-chaplin-brecht-sartre-a-neruda/
***

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *