utorok , 2 marec 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Vypovedanie žiadosti o prijatie do Socialistického frontu.

Vážení súdruhovia,

 

Klub komunistov Slovenska – občianske združenie (ďalej len KKS – OZ) na svojom zasadnutí 10.6.2017 rozhodol o podaní žiadosti o prijatie do Socialistického frontu. Žiadosť bola poslaná všetkým subjektom, tvoriacim Socialistický front. Dôvodom podania našej žiadosti bola úprimná, seriózna a nezištná snaha o pomoc pri zjednocovaní komunistickej ľavice, ktorá je  rozdrobená, slabá a nevýrazná. Na našu žiadosť sme dostali pozitívnu reakciu len od strany VZDOR – SP, ktorá nám vyjadrila podporu a ochotu spolupracovať. KSS a Front ľavicovej mládeže neprejavili ani elementárnu štábnu kultúru a slušnosť a doteraz sa ani neunúvali dať nám na vedomie prijatie našej žiadosti a prípadný ďalší postup.

 

Už pri zakladaní Socialistického frontu sme prejavili vážne pochybnosti o reálnosti tohto projektu, vadil nám selektívny prístup pri jeho tvorbe i absolútna všeobecnosť a nekonkrétnosť základného dokumentu „Dohoda o akčnej jednote“. Tiež nám vadil do očí bijúci nezáujem vedenia KSS o spoluprácu, alebo aspoň o komunikáciu s našim klubom. Mysleli sme si, že účasťou v Socialistickom fronte dokážeme túto averziu prekonať a že dokážeme našou aktívnou prácou prispieť k zjednocovaniu komunistickej ľavice na Slovensku. Prístup vedenia KSS k našej žiadosti považujeme za neakceptovateľný a v úplnom rozpore s komunistickou morálkou i normálnou ľudskou slušnosťou. KKS – OZ nie je v situácii prosebníka, ktorý bude čakať na chodbe pred zatvorenými dverami na láskavé pozvanie a kádrovanie vedúcich funkcionárov KSS, ktorí budú donekonečna naťahovať čas a vždy hľadať prekážky pre naše prijatie. Došli sme k jednoznačnému záveru, že hlavným a asi jediným problémom pri zjednocovaní komunistickej ľavice na Slovensku je súčasné vedenie KSS. Sme presvedčení, že toto vedenie KSS nemá morálne právo stáť na čele zjednocovacieho procesu a už vôbec nie pri rozhodovaní o tom, ktorý subjekt má a ktorý nemá byť účastníkom tohto procesu. Katastrofálna situácia v KSS, ešte horšie volebné výsledky vo všetkých voľbách a výrazný ústup od marxisticko – leninských zásad v praktickej činnosti i programových dokumentov hovoria jasnou rečou o tom, kde je hlavný problém.

 

Na základe týchto skutočností sa členovia KKS – OZ na zasadnutí 7.10.2017 jednomyseľne rozhodli o odstúpení od žiadosti o prijatí do Socialistického frontu – táto žiadosť sa stala bezpredmetnou. Napriek tomu želáme Socialistickému frontu i jeho členom všetko najlepšie a veľa úspechov.

 

So súdružským pozdravom
Bc. Július Feješ, predseda KKS – OZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *