utorok , 2 marec 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Vladimír Putin navštívil leteckú základňu Hmeimim v Sýrii

Na leteckej základni prezidenta Ruskej federácie privítali prezident Sýrskej arabskej republiky Baššár Asad, minister obrany RF Sergej Šojgu a veliteľ ruských síl v Sýrii Sergej Surovikin.

Najvyšší veliteľ ozbrojených síl dal príkaz ministrovi obrany a náčelníkovi generálneho štábu začať odsun ruských vojenských jednotiek zo Sýrie do bodov ich stáleho nasadenia.

 

Vladimír Putin sa poďakoval ruským vojakom, ktorí sa zúčastnili na protiteroristickej operácii v Sýrii a zabezpečovali jej realizáciu.

 

Prezident Ruskej federácie a prezident Sýrie Baššár Asad absolvovali tiež stretnutie s ruskými dôstojníkmi a vypočuli si správu veliteľa ruských síl v Sýrskej arabskej republike o priebehu operácie na oslobodenie Sýrie od teroristov.

 

Vladimír Putin sa osobitne poďakoval ruským vojenským letcom, ktorí sa majú dnes vrátiť do vlasti.

 

Vystúpenie na leteckej základni Hmeimim

 

  1. Putin: Zdravím vás, vojaci!

Najdôležitejšie pre vojaka je – a to my dnes dobre vieme – ochrana jeho vlasti, jeho národa. V tom je nielen zmysel celej vojenskej služby, ale aj celého života tých, čo ho zasvätili službe svojmu národu.

Svoju základnú skúšku z vernosti vlasti vojak skladá práve v podmienkach bojových akcií, pri ktorých riskuje život a zdravie. Tu, v Sýrii, ďaleko od rodnej zeme, plníte práve túto úlohu: ochraňujete našu krajinu.

Pretože tým, že pomáhate národu Sýrie uchovať si štátnosť, odrážať útoky teroristov, zasadzujete a zasadili ste tvrdý úder, drvivú porážku tým, čo priamo, drzo a otvorene ohrozovali vašu krajinu.

Nezabudneme na obete a straty, ktoré ste utrpeli v boji proti terorizmu tu v Sýrii, ako aj u nás v Rusku. Ani tie nás však neprinútia založiť ruky a ustúpiť. To absolútne nie je v povahe nášho národa.

Naopak, budeme ich mať v pamäti a čerpať z nich nové sily na vykorenenie absolútneho zla terorizmu, nech by sa skrýval v čomkoľvek a akokoľvek maskoval.

Áno, hrozba teroristických prejavov na celom svete je ešte veľmi veľká, ale úloha boja proti ozbrojeným skupinám, tu, v Sýrii, úloha, ktorú treba vyriešiť pomocou rozsiahleho použitia ozbrojených síl, je už vyriešená, a vyriešená vynikajúco. Blahoželám vám!

Naše ozbrojené sily, vojensko-priemyselné komplexy preukázali rastúcu silu ruskej armády a námorníctva, vysokú bojaschopnosť vojenských jednotiek a vojenských zväzov.

Letci, námorníci, špeciálne jednotky, výzvedná služba, vojaci v riadiacich a zásobovacích orgánoch, vo vojenskej polícii, v zdravotnej službe, ženisti, vojenskí poradcovia v sýrskej armáde preukázali najlepšie vlastnosti ruského vojaka: odvahu, hrdinstvo, disciplinovanosť a rozhodnosť, vynikajúcu spôsobilosť bojovať a vysokú profesionalitu.

Vaša vlasť je na vás hrdá. Som presvedčený, že vždy budete verne slúžiť vlasti, chrániť a hájiť naše národné záujmy, krajinu a jej občanov.

Sýria je zachovaná ako suverénny nezávislý štát. Utečenci sa vracajú do svojich domovov. Vytvorili sa podmienky pre politické urovnanie pod záštitou Organizácie spojených národov. V súlade s medzinárodnými zmluvami v Sýrii pokračuje vo svojej činnosti Ruské centrum pre zmierenie strán znepriatelených v sýrskom konflikte.

 

Boli vytvorené podmienky pre stále pôsobenie základní v Tartuse a Hmeimime.  A ak teroristi znova zdvihnú hlavy, tak im zasadíme údery, aké doteraz ešte nezažili.

 

Za niečo vyše dvoch rokov Ozbrojené sily Ruskej federácie spolu so sýrskou armádou rozdrvili najbojaschopnejšie zoskupenie medzinárodných teroristov. V tejto súvislosti som prijal nasledovné rozhodnutie: značná časť vojenského kontingentu, ktorý sa nachádza v Sýrskej arabskej republike, sa vráti domov, do Ruska.

Víťazne sa vraciate do rodnej zeme, k svojim blízkym, rodičom, ženám, deťom, priateľom.

Ministrovi obrany, náčelníkovi generálneho štábu nariaďujem začať odsun ruských vojenských jednotiek do bodov ich stáleho nasadenia.

Vaša vlasť vás čaká, priatelia: Šťastnú cestu! Ďakujem vám za vašu vernú službu a úspešnú misiu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *