streda , 27 január 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Stanovisko k súčasnej vnútropolitickej situácii na Slovensku.

Klub komunistov Slovenska – občianske združenie

 

Násilná smrť dvoch mladých ľudí, z ktorých jeden bol investigatívny novinár, musí vyvolať v každom slušnom človeku odpor a želanie rýchlo dolapiť vinníka – vinníkov a ich spravodlivé odsúdenie. Tento čin je odporný a v civilizovanom svete nemá miesto. Ale odporná je aj snaha niektorých politických kruhov z radov opozície zneužiť túto tragédiu na presadenie svojich politických zámerov a tým je chorobná snaha dostať sa k moci za každú cenu. Je zaujímavé, že táto tragická udalosť prišla náramne vhod hlavne predstaviteľom strán SaS a OĹANO, ktoré v týchto dňoch ukazujú, že sú na vyvolanie vládnej krízy veľmi rýchlo a po všetkých stránkach pripravení. Dávajú jasne najavo, že ich už nezaujíma vražda, ani odhalenie vinníkov, veď oni vinníkov rýchlo našli – je to vláda a hlavne strana SMER – SD. Už im nestačí hlava ministra vnútra Kaliňáka ( ten už mal byť odvolaný dávno), už požadujú hlavu najvyššiu – predsedu vlády a strany SMER – SD Róberta Fica. Výdatne im pritom pomáha prezident Andrej Kiska, ktorý by mal byť prezidentom nadstraníckym a pre všetkých občanov bez rozdielu, ale jednoznačne sa vyprofiloval ako prezident pravicových strán a opozície.

Nám, komunistom je jasné, že táto vládna kríza je dôsledkom existencie kapitalistického spoločenského systému na Slovensku. Po roku 1989 došlo k obrovskému majetkovému prevratu, ktorého sprievodnými znakmi bola privatizácia, čiže rozdávanie a rozkradnutie obrovského majetku štátu, budovaného občanmi za 40 rokov socializmu, do rúk úzkej skupiny vyvolených. V krátkom čase vznikli obrovské majetkové nerovnosti medzi pomerne malou skupinou veľmi bohatých ľudí a väčšinou občanov, ktorí žijú od výplaty do výplaty, od dôchodku do dôchodku za pomoci úverov a pôžičiek, ktoré treba splácať a ak to nejde exekútor sa o to postará a rýchlo urobí z občana bezdomovca.

Málokto dnes hovorí o podmienkach pre vstup našej republiky do Európskej únie. Tieto podmienky znamenali prakticky likvidáciu poľnohospodárstva a otvorili brány pre dovoz lacných a nekvalitných potravín z „ vyspelej Európy „. Ďalej znamenali likvidáciu nášho vyspelého priemyslu ako nežiadúcej konkurencie západným firmám a otvorili cestu zahraničným investorom ku nám, ktorí využili všetky výhody, ktoré sme im poskytli ( investičné stimuly, daňové prázdniny, príspevok za každé vytvorené pracovné miesto…) a hlavne lacnú a kvalifikovanú pracovnú silu s platmi 3 až 4x nižšími, ako by museli platiť svojím zamestnancom doma. Štátne strategické podniky, ktoré okrem toho, že prinášali veľké financie do štátneho rozpočtu, znamenali aj záruky bezpečnosti a stabilitu štátu. Tieto boli pravicovou vládou rýchlo rozdané zahraničným spoločnostiam, vrátane bánk a poisťovní, čím štát prichádza ročne o niekoľko miliárd eur, ktoré by pomohli riešiť naliehavé potreby zdravotníctva, školstva, dôchodky i sociálne veci. Mafiánske praktiky, oligarchovia, finančné skupiny, ktoré u nás fakticky vládnu, nie sú naším výmyslom, ale boli ku nám importované z „ vyspelých západných demokracií „ lebo sú to sprievodné znaky kapitalistického systému. Tento systém vymyslel svoju demokraciu, ktorá spočíva v pravidelnom striedaní vlád, aby sa všetky rozhodujúce skupiny boháčov rozložených do politických strán, mohli striedať pri korytách. Veď štátny rozpočet, jednotlivé ministerstvá, disponujú miliardovými ročnými rozpočtami, ktoré sú veľmi zaujímavé pre stranícke pokladnice a niečo sa ujde aj ministrom a úradníkom, ktorí sú pri moci. SMER – SD vládne už dlho a nechce pochopiť takéto poňatie demokracie a pustiť ku korytám i ďalšie strany. Hlavne Richard Sulík sa už roky chorobne trasie túžbou po moci, po minulých voľbách prišiel až k úrazu, keď oslavoval predčasne víťazstvo.

Toto je príčinou súčasnej vládnej a spoločenskej krízy na Slovensku. Všetky reči o slobode, demokracii, spravodlivosti a službe občanom sú len prázdne frázy na zastrenie skutočných zámerov ich šíriteľov. Veľmi nebezpečné je zneužívanie mladých ľudí a snaha o „ majdanizáciu „ u nás, organizovaním protestných zhromaždení, ktoré majú za úlohu len privodenie pádu vlády a jej výmenu za ešte horšiu, krajne pravicovú, ktorá nepozná pojem ako je sociálne cítenie, pomoc štátu tým najslabším a pod. Pamätáme si ako dopadla Ukrajina po štátnom prevrate podporovanom USA a ďalšími európskymi štátmi – fašizácia spoločnosti, rozklad ekonomiky vo všetkých oblastiach, zdražovanie, nárast chudoby, biedy a nenávisti medzi jednotlivými skupinami obyvateľstva. Toto chceme aj na Slovensku? Strana SMER – SD si tieto problémy privodila sama, pretože si rýchlo jej predstavitelia zvykli zohrievať sa na kapitalistickom slniečku, zneužívať moc a hrať sa na ľavičiarov so sociálnym cítením. Milionári vo vedení strany nikdy nebudú mať úprimné sociálne cítenie a vždy budú mať záujem na udržaní kapitalistického systému, v ktorom sa im dobre darí. To ale neznamená, že opozícia môže bezhranične zneužívať tragické úmrtie dvoch mladých ľudí na svoje politické ciele.

My, komunisti veríme, že príde čas, kedy pôjdu do ulíc bezdomovci, nezamestnaní, chudobní pracujúci, dôchodcovia a ďalší ktorí sú neľudským kapitalistickým systémom najviac postihnutí. Na stranu týchto ľudí sa pridáme bez výhrad a so všetkou energiou. Toto čo sa deje v týchto dňoch nie je náš boj a my nebudeme pomáhať ďalším skupinám boháčov zo SaS, OĽANO a iných pravicových strán na ich ceste ku moci a ku korytám.

Július Feješ, predseda Klubu komunistov Slovenska – oz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *