piatok , 22 január 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Stanovisko k agresii spojencov v Sýrii.

Klub komunistov Slovenska – občianske združenie dôrazne odsudzuje agresívny raketový útok spojencov vedený USA a ich spojencov Veľkej Británie a Francúzska voči zvrchovanej krajine Sýrii. Tento útok predstavuje hrubé porušenie všetkých noriem medzinárodného práva pod vymyslenými zámienkami a bez akýchkoľvek rukolapných a presvedčivých dôkazov. USA a ich spojenci žiadne dôkazy nepotrebujú, oni si ich vyrobia sami, veď s tým majú bohaté skúsenosti. Veľká Británia a Francúzsko ukázali aj u nás v Československu, aká je „kvalita“ ich spojeneckých záväzkov už v roku 1938 – Mníchovská dohoda. USA a ich spojenci z NATO porušili od 2. svetovej vojny a vzniku tohto zločineckého paktu medzinárodné právo nespočetne krát. Vyvolávanie vojen, štátnych prevratov, povstaní, dosadzovanie „poslušných“ vlád – výpočet týchto porušení zvrchovanosti iných štátov a ďalších zločinov USA a NATO by predstavoval veľmi dlhý zoznam doložený jasnými faktami.

Ako možno veriť štátu, ktorý vyvolal agresívnu vojnu proti Iraku pod jednoznačne vymyslenými a vyrobenými dôkazmi ? Keď padol mýtus o zbraniach hromadného ničenia v Iraku , v Sýrii kde okrem legálne pozvanej ruskej armády nemajú iné armády čo hľadať, začali používať nepravdivé a vymyslené dôvody o chemických útokoch. Islamský štát a ostatné povstalecké bandy vytvorili a vyzbrojili práve USA a ich spojenci. Keď získala legálna vláda v Sýrii za pomoci Ruska jednoznačnú prevahu a víťazstvo v dlhoročnej vojne, museli USA a ich spojenci vyvolať provokácie pod priehľadnou zámienkou chemických útokov. Ako vždy bez akýchkoľvek dôkazov.

Aj udalosti v Sýrii jednoznačne dokazujú, že najväčším nebezpečenstvom dnes pre svetový mier je agresívna a zločinná politika USA a ich spojencov z NATO. Ľudstvo na celom svete ak chce prežiť a mať nejakú budúcnosť musí rozhodne protestovať voči takémuto pohrávaniu sa s rizikom vyvolania svetovej vojny, ktorá bude znamenať koniec civilizácie a zánik Zeme.

v Detve, 14.4.2018, Július Feješ, predseda Klubu komunistov Slovenska – oz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *