utorok , 2 marec 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Rusko na priamy útok NATO odpovie okamžite svojími jadrovými zbraňami

Portál agitpro informoval o znepokojení ruských vojenských a politických elít s vývojom situácie na západných hraniciach Ruska, kde NATO a Američania zvyšujú provokácie a aktivizujú sa protiruské sily. Situácia sa vyhrocuje v Pobaltí a na Ukrajine, do protiruských aktivít sa ako člen NATO zapája čoraz viac Poľsko. Len za posledné tri mesiace NATO uskutočnilo takmer 30 vojenských cvičení na hraniciach s Ruskom.

V Pobaltí a Poľskú sa rozvinuli ťažko vyzbrojené prápory NATO, každý s početným stavom 3000 až 5000 vojakov. Do Poľska a Nemecka prichádza americká bojová technika a nové americké jednotky. Američania zvyšujú kapacity protivzdušnej obrany na hraniciach s Ruskom, cieľom týchto aktivít je oslabiť možnosti ruského letectva a rakiet.

Ruský vojenský expert Konstantin Sivkov je presvedčený, že Američania sa pripravujú na vojenský konflikt na Ukrajine, pričom tvrdia že Rusko v tomto konflikte už bojuje a podporuje Doneck a Luhansk. Američania však vedia, že priamy útok na Rusko by vyvolal okamžitú odozvu a tak s Ruskom bojujú v proxy a hybridnej vojne na Ukrajine a v Sýrii cudzími rukami. Američania zvažujú aj možnosť, že po prípadnom páde Donecka a Luhanska by mohli skupiny Ukrajincov infiltrovať ruské územie, pričom by tieto skupiny získali skryte, alebo otvorene americkú podporu.

V posledných rokoch NATO zvýšilo svoju aktivitu na západných hraniciach Ruska. Tieto aktivity majú otvorene protiruský charakter, ktorý sa prejavuje nielen vo vyhláseniach rusofóbnych politikov, ale aj vojakov. Ruské ministerstvo obrany musí na tieto nebezpečné aktivity reagovať a Rusko v posledných rokoch zvýšilo silu, výcvik a aktivity jednotiek Západného vojenského okruhu. Len v roku 2017 ruské ozbrojené sily vykonali 20 zásahov do štruktúry Západného vojenského okruhu a zvýšili intenzitu výcviku týchto jednotiek.

Jednotky ruského Západného okruhu patria k najlepšie vyzbrojeným a vycvičeným vojenským jednotkám Ruska.

Ruský vojenský expert Konstantin Sivkov uviedol, že v porovnaní NATO a Ruska je prevaha na strane NATO. Rusko dokáže bez väčších problémov riešiť menšie problémy v lokálnych konfliktoch, ak by však prišlo k mohutnému útoku vojsk NATO na ruské územie, Rusko by sa ocitlo v defenzíve. Rusi však už nemienia bojovať na svojom území, takže v prípade vtrhnutia NATO bude nasledovať podľa Sivkova okamžitý útok ruských rakiet vyzbrojených jadrovými hlavicami. Cieľom sa stanú európske a najmä americké mestá a strategické body.

Ak Američania získajú presvedčenie, že Rusko nepoužije svoje zbrane hromadného ničenia, rozhodnú sa vtrhnúť na ruské územie. Pokiaľ však existuje mohutný ruský jadrový arzenál, držia sa Američania slušne pri zemi a možnosť útoku na ruské územie je minimálna. V prípade konvenčného útoku Američanov na Severnú Kóreu Rusko svoje atómové zbrane samozrejme nepoužije. Ak však atómový hríb, spôsobený severokórejskou raketou ohrozí územie Ruska a Číny, budú obe krajiny reagovať útokom na USA. Rovnako v prípade ako NATO vtrhne na územie Ruska, Rusko použiíje svoje atómové zbrane. Hybridná a proxy vojna NATO voči Rusku však bude pokračovať aj naďalej, širokokoncipované bojové operácie sú málo pravdepodobné.

Pred niekoľkými dňami na priamy rozkaz ruského prezidenta Vladimíra Putina Rusko uskutočnilo skúšky svojích jadrových zbraní. Ruská medzikontinentálna raketa Topoľ, schopná niesť ťažkú atómovú hlavicu vystrelená z kozmodrómu Plecesk a ďalšie rakety vystrelené z ruských ponoriek úspešne zasiahli ciele a ukázali Washingtonu, že ruské raketové vojsko je v stave vysokej bojovej pohotovosti a jeho jednotky dosahujú vynikajúcu úroveň. Podľa ruských odborníkov išlo o rutinné cvičenie, je však pravdepodobné, že Američania toto cvičenie vnímajú ako demonštráciu ruskej sily.

Ruskí odborníci samozrejme potvrdili, že uvedené cvičenie sa pripravovalo už niekoľko mesiacov dozadu a že cvičenia nesúvisia s vyostrením politickej situácie. Rusko vykonáva svoje vojenské cvičenia každý deň a udržuje svoje strategické jadrové sily v bojovej pohotovosti a na vysokej taktickej úrovni. Takisto udržuje vysokú úroveň svojho letectva a námorníctva, kde útočnú silu predstavujú najmä ruské atómové a dieselelektrické supertiché ponorky s jadrovými zbraňami na palube.

Úspešne skončilo aj cvičenie ruských ďiaľkových bombardérov Tu-160, Tu-95MC a tu-22M3, ktoré sú takisto schopné niesť rakety s jadrovými hlavicami. Lietadlá vyštartovali zo svojích základní v Ukrainke, Engelse, Šajkovke a zasiahli raketami všetky určené ciele na Kamčatke v oblasti Komi a v Kazachstane

 

Článok prevzatý z Hlavné správy – konzervatívny denník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *