piatok , 27 november 2020
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Putin uviedol, že obe ruské vakcíny proti koronavírusom sú bezpečné a účinné

Ako poznamenal prezident, ruské vakcíny sa budú ponúkať na zahraničné trhy, prioritou však bude očkovanie Rusov

MOSKVA, 29. októbra. / ÚLOHY /. Obe ruské vakcíny proti koronavírusom sú bezpečné a účinné, uviedol ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok na fóre Rusko volanie!

„Hlavná vec je, že sú (vakcíny) bezpečné a účinné. A tieto dve požiadavky sú splnené v prvom aj v druhom prípade,“ zdôraznila hlava štátu. – <…> Tretia vakcína je na ceste. „

Podľa prezidenta sa ruské vakcíny proti koronavírusu budú ponúkať na zahraničné trhy, prioritou však bude očkovanie Rusov. 

„V prvom rade budeme musieť zabezpečiť očkovanie občanov Ruskej federácie, chrániť ich zdravie pred touto nebezpečnou infekciou.

Podľa hlavy štátu je Rusko pripravené zabezpečiť predaj intelektuálnej hodnoty a čo je najdôležitejšie, vyrábať vakcíny v prevádzkach zahraničných partnerov, nie však na úkor očkovania v samotnom Rusku. Putin dodal, že otázkou teraz zostáva zabezpečiť požadovaný objem priemyselnej výroby. „Existujú určité problémy spojené s prítomnosťou alebo neprítomnosťou potrebného vybavenia,“ vysvetlil prezident s tým, že také vybavenie majú zahraniční kolegovia.

O vakcínach

Rusko 11. augusta ako prvé na svete zaregistrovalo vakcínu proti koronavírusu, ktorá dostala názov „Sputnik V“. Droga bola vyvinutá Národným výskumným centrom pre epidemiológiu a mikrobiológiu pomenovaným po N. F. Gamaleyovi z Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie. Je založená na už dobre známej platforme, na ktorej bolo vytvorených množstvo vakcín. Ako bolo uvedené na ministerstve zdravotníctva, skúsenosti s používaním takýchto liekov ukazujú, že sú schopné poskytnúť dlhodobú imunitu – až dva roky.

14. októbra ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že vakcína Vector získala osvedčenie o registrácii. Centrum začne po registrácii klinické skúšky v rôznych regiónoch Ruska za účasti 40 tisíc dobrovoľníkov.

Centrum „Vector“ 24. júla získalo povolenie od ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie na vykonávanie klinických pokusov s vakcínou na dobrovoľníkoch. Prvý dobrovoľník bol očkovaný 27. júla. Posledná skupina 20 dobrovoľníkov, ktorí sa zúčastnili klinických skúšok, bola prepustená z nemocnice 8. septembra. Vedúca Rospotrebnadzor Anna Popova tiež oznámila, že klinické skúšky vakcíny sa skončili 30. septembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *