sobota , 23 jún 2018
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Prvomájové oslavy v Hnúšti

Po určitom váhaní sme sa takmer na poslednú chvíľu rozhodli zorganizovať aj tohtoročné oslavy 1. mája v Hnúšti. Oslavy organizoval Klub komunistov Slovenska – občianske združenie. Ľudia v Hnúšti i okolí očakávali, že aj v tomto roku zorganizujeme prvomájové oslavy tak, ako boli už niekoľko rokov na to zvyknutí. Vďaka úsiliu Janka Antala a jeho priateľov sme nakoniec túto akciu zorganizovali a ukázalo sa, že to bolo správne rozhodnutie. Osláv sa zúčastnila delegácia vedenia KKS-OZ na čele s predsedom Júliusom Feješom , Antonom Šípošom a Tomášom Dedinským.

Oslavy sa začali piesňou práce, po ktorej sa slova ujal Ing. Ján Antal, predseda KKS-OZ v Hnúšti a člen vedenia KKS-OZ. Po jeho úvodnom vystúpení sa ujal slova predseda Klubu komunistov Slovenska – občianske združenie Július Feješ.. Poukázal na historické okolnosti vzniku tohto sviatku práce a tiež na skutočnosť, že ešte aj dnes musia pracujúci tvrdo bojovať za tie práva, ktoré boli u nás počas socializmu samozrejmé a o ktorých sa vtedy ani nediskutovalo.

Kapitalizmus nám priniesol nezamestnanosť, biedu, hladové doliny a obrovské rozdiely v majetkoch občanov Slovenska. Totálna privatizácia pritiahla tzv. zahraničných investorov, ktorí rýchlo zistili, že ich tu čakajú zlaté časy a obrovské zisky, samozrejme na úkor občanov Slovenska. Náš vstup do Európskej únie znamenal odovzdanie strategických podnikov a celého priemyslu do rúk zahraničného kapitálu a vstup do NATO má ochrániť ich nazbíjané majetky. Ďalšou etapou bola likvidácia nášho vyspelého poľnohospodárstva a tým aj našej potravinovej sebestačnosti. Veď potraviny dovezieme zo západu, super a hypermarkety to zabezpečia.

V zahraničnej politike poukázal na agresívnu politiku USA a jeho poskokov v NATO, medzi ktorých patrí aj naša servílná vláda. Socializmus považujeme za oveľa spravodlivejší spoločenský systém, ktorému patrí budúcnosť. Súčasné obrovské a neustále sa zväčšujúce majetkové rozdiely medzi úzkou skupinou najbohatších a ostatnými ľuďmi, nemá perspektívu na ďalšie prežitie.

Akcia v krásnom počasí sa skončila internacionálou, ktorú si mnohí účastníci schuti zaspievali. Organizátori pripravili kvalitné občerstvenie a nasledovali mnohé neformálne diskusie, ktoré vyústili aj do prijatia nových členov do nášho klubu. Pevne veríme, že táto už tradičná akcia bude aj v budúcnosti pokračovať v ešte masovejšom a pre verejnosť Slovenska príťažlivom formáte.

Július Feješ, predseda KKS-OZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *