piatok , 22 január 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Patrí im čestné miesto – reakcia.

Po prečítaní článku v Bojovníkovi č. 14 pod uvedeným názvom sa mi začal dvíhať tlak. Vojenský cintorín vojakov 1. čs armádneho zboru v ZSSR v Liptovskom Mikuláši má byť miestom, kde sa na jednu úroveň stavajú bojovníci proti fašizmu z obdobia 2. svetovej vojny a SNP a novodobí misijní veteráni OS SR. A odhalenie pomníka týmto „hrdinom“ má tento nezmysel zlegalizovať. Podľa môjho názoru a myslím si, že z radov SZPB je väčšinový, sú novodobí misionári žoldnieri v službách USA a ich spojencov v zločineckom pakte NATO a chodia hasiť to, čo USA svojou agresívnou politikou vo svete spôsobili. USA prepadnú suverénny štát pod zámienkou likvidácie diktatúry a dosadenia „demokratickej“ vlády, samozrejme poslušnej a servilnej voči USA. Keďže sa to ako vždy nepodarí a výsledkom takejto politiky je totálny chaos a rozvrat v danom štáte, musia nastúpiť poslušní sateliti štátov USA a NATO, ktorí tam musia udržiavať za peniaze daného štátu – v tomto prípade za naše peniaze, aký-taký poriadok a mier. Po návrate z tejto „mierovej misie“, ktorá trvá zväčša pol roka, dostanú neviem síce za čo vyznamenania a zarobia si slušné peniaze.

Ak cítia členovia novodobých misií potrebu organizovať sa a hrať sa na hrdinov, je to ich vec. Ale neviem prečo, by sa na tomto mal podieľať náš zväz. Brigádny generál Ján Iľanovský tým, že ich postavil na jednu úroveň s bojovníkmi proti fašizmu, so slovami , „že právom patria medzi nás“, buď nevie o čom hovorí, alebo zavádza a dehonestuje pamiatku tisícov bojovníkov proti fašizmu. Môj otec, priamy účastník SNP, sa pri týchto slovách určite obracia v hrobe.

Aby bolo jasné, nie som proti armáde SR, je potrebná a užitočná, aj keď mám ako dôstojník v zálohe svoj negatívny názor na jej súčasnú úroveň a kvalitu, ale som zásadne proti účasti našich vojakov v misiách, v záujme agresívnej politiky USA a NATO.

Július Feješ, dlhoročný člen SZPB Detva

(bez nároku na honorár)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *