utorok , 2 marec 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Oslavy 74. výročia partizánskej prehliadky v Detve

Dňa 6.októbra 2018 sa v Detve uskutočnila oslava jedinej partizánskej prehliadky na povstaleckom území, ktorá sa uskutočnila 1. októbra 1944 v Detve. Oslavy prebehli v dôstojnej atmosfére, za účasti predsedu ÚR SZPB pána Pavla Sečkára, hostí z okresného i mestského úradu a tiež za účasti atašé veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike pána Nikitu Griščenka. Po položení vencov a kytíc pri pamätníku účastníkov Partizánskej prehliadky sa účastníci zoradili do sprievodu, ktorý prešiel k pomníku padlých hrdinov SNP v Detve, kde zástupcovia SZPB, mesta a hostí položili veniec k tomuto pamätníku. Potom sa sprievod vydal na námestie, ku hlavnej tribúne, kde sa účastníci zúčastnili oficiálnej časti osláv. Po prejave primátora Detvy Ing. Jána Šufliarského, ktorý bol veľmi fundovaný a kvalitný, vystúpil predseda SZPB Pavol Sečkár. Vo svojom vystúpení poukázal na aktuálne úlohy zväzu v súčasnosti i potrebu ďalšieho pôsobenia zväzu v budúcnosti. Po oficiálnej časti osláv sa účastníci mohli občerstviť v priestoroch Denného centra pre dôchodcov dobrým guľášom i inými dobrotami.

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dôstojne si pripomenúť toto významné výročie v histórii Slovenského národného povstania a v tejto tradícii budeme pokračovať aj v budúcnosti.

v Detve, 11.10.2018

Július Feješ, predseda ZO SZPB Detva

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *