utorok , 16 júl 2019
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Oslavy 1. mája 2019 v Hnúšti.

Aj v tomto roku zorganizovali členovia Klubu komunistov Slovenska – Občianske združenie oslavy 1. mája v Hnúšti. Stalo sa to už tradíciou, že oslavy sviatku práce sa v réžii Klubu komunistov Slovenska odohrávajú v Hnúšti, kde si naši členovia i sympatizanti už zvykli, že naše oslavy 1. mája nie sú žiadne sviatky jari, alebo stretnutia generácií, ako sa to snažia organizovať predstavitelia tzv. ľavice, ale musia to byť revolučné vystúpenia proti súčasnej kapitalistickej vládnucej moci. Je to hlavne preto, že tzv. ľavica, čiže sociálna demokracia chce si udržať súčasný kapitalizmus, prípadne ho trochu premaľovať na ružovo, pretože ich vyšší funkcionári sa nikdy tak dobre nemali ako dnes.

Oslavy sa začali piesňou práce, po ktorej sa slova ujal člen vedenia Klubu komunistov Slovenska- Občianske združenie a predseda miestneho klubu Ing. Ján Antal. Po privítaní hostí i účastníkov, odovzdal slovo predsedovi KKS-OZ Júliusovi Feješovi, ktorý predniesol hlavný príhovor.. Stručne zhodnotil oslavy 1. mája v ich historickom kontexte ( každá doba a spoločenské podmienky iný prístup k oslavám ) a zameral pozornosť na súčasnosť, kde po prevrate v roku 1989 musia pracujúci bojovať za to, čo bolo v čase socializmu samozrejmé – 8 hodinový pracovný čas, príplatky za prácu nadčas, počas nočných zmien, štátnych sviatkov, sobôt a nedieľ – páni podnikatelia strašia verejnosť prepúšťaním, znižovaním zamestnanosti a pod. a to všetko len zo strachu zo zníženia ich ziskov , na ktoré im prispievajú ich zamestnanci. Teda nie že podnikateľ zamestnáva a živí svojich zamestnancov, ale oni pracujú pre neho a na neho, aby mal čo najväčší zisk. Pán podnikateľ na Slovensku má peniaze na všetko ( drahé autá, domy, chaty, drahé dovolenky, atď. ) ale nemá peniaze len na platy svojich zamestnancov, ktorí ho živia a vytvárajú mu obrovské zisky.

V ďalšej časti vystúpenia bolo povedané, že sa blíži tridsiate výročie prevratu v roku 1989. Nemáme sa s čím chváliť, pretože výsledkom majetkového prevratu je zničenie všetkého, čo predtým za socializmu fungovalo : likvidácia priemyselných podnikov, poľnohospodárstva, devastácia školstva, zdravotníctva i ďalších oblastí spoločenského života. Viac ako 600 tisíc ľudí žije pod hranicou chudoby, vyprodukovali sme viac ako 60 tisíc bezdomovcov. Toto všetko sa zakrýva táraním o slobode, demokracii, ľudských právach.

Dnes je povolená len jedna oficiálna pravda, kto má iný názor je hneď označovaný za populistu, extrémistu, antidemokrata a podobnými nálepkami. Nebezpečne sa blíži doba, keď sa za iné ako oficiálne názory bude trestať – tomu hovoríme demokracia. Aj z týchto dôvodov je potrebné schádzať sa na takýchto podujatiach ako je dnešné zhromaždenie a hovoriť nahlas verejnosti pravdu.

Oficiálna časť osláv sa skončila internacionálou. Potom sa začala neoficiálna časť neformálnymi rozhovormi medzi priateľmi pri dobrom guľáši, držkovej polievke i hudbe na počúvanie v podaní miestnej kapely. Vydarené podujatie sme skončili vzájomným sľubom, že o rok sa stretneme opäť ešte vo väčšom počte i zastúpení členov klubov z celého Slovenska.

Július Feješ, predseda KKS – OZ

foto : Anton Šípoš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *