utorok , 2 marec 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Maxim Oreškin – ruský minister hospodárstva vysvetlil, ako môže byť zotročený svet

Globálna umelá inteligencia, ktorá sa snaží o svetovú nadvládu, by vynašla kryptomenu a prinútila ľudí vykonávať výpočty. To v utorok 17. októbra povedal ruský minister ekonomického rozvoja Maxim Oreškin, informuje RIA Novosti.

“Ak mi dovolíte urobiť vtip na tému kryptovalut. Xénia teraz (prvá námestníčka centrálnej banky Xenie Judajeva – red.) prehovorila o tom, že cena transakcií (s Bitcoinom) postupne rastie, je na to potrebné stále viac výpočtovej kapacity. Vtip je v nasledujúcom: ak by v skutočnosti na svete existovala umelá inteligencia, ktorá by chcela tento svet ovládnuť a podrobiť si ho, tak to prvé, čo by urobila, je, že by vynašla Bitcoin,” povedal Oreškin pri vystúpení na Svetovom festivale mládeže a študentov.

Umelá inteligencia by mohla využívať neustále rastúce svetové výpočtové kapacity pre svoj tréning, získavanie nových vedomostí a ďalší rozvoj, povedal minister.

“Prinútiť ľudí násobne zvyšovať výpočtovú kapacitu, to je prvý krok k ovládnutie sveta,” dodal.

 

Článok prevzatý z Hlavné správy – konzervatívny denník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *