piatok , 26 február 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Lunterovci sú napojení na mimovládky a podporujú imigrantov. Ponúkli im dokonca tony nátierok a tofu

Kandidát na predsedu Banskobystrického kraja Ján Lunter sa o zahraničnej politike či imigrantoch nevyjadruje, no slová a činy jeho synov a predvolebného tímu veľa prezrádzajú. Jeho syn Ondrej Lunter pôsobí v mimovládke napojenej na kontroverzného miliardára Georga Sorosa, proti ktorého plánu na dovoz jedného milióna migrantov do Európy každý rok sa otvorene postavila maďarská vláda. Jakub Lunter dokonca ponúkal zadarmo tony nátierok a tofu pre imigrantov.

Lunterovci vlastnia rodinný podnik Alfa Bio, medzičasom premenovaný na Lunter, ktorý je zameraný na výrobu nátierok. Syn súčasného kandidáta na post župana BBSK, Jakub Lunter, ešte v roku 2015, keď vrcholila migračná kríza, ponúkal imigrantom valiacim sa do Európy nátierky a tofu zadarmo:

“Inak update k utečencom a minulotýždňovej snahe pomôcť takpovediac “za nás”. Vedeli by sme dopraviť stovky kíl, možno tony a to aj pravidelne chladeného tovaru (pomazánky, tofu) niekomu kto by ho vedel náležite použiť,” napísal Lunter na sociálnej sieti.

Pomôcť chcel imigrantom, ktorí sa dostali do Budapešti a hľadal mimovládku, ktorá by tieto produkty vedela pre imigrantov náležite uskladniť a pripraviť. Nezabudol podotknúť, že tieto produkty sú takpovediac vhodné pre moslimov:

“Všetky produkty sú kosher a halal”, zdôraznil.

 

Jakub Lunter na svojom facebookovom profile píše, že pracoval ako poradca pre utečencov. Taktiež jeho brat Ondrej Lunter, ktorý je šéfom volebného tímu svojho otca je podobne “slniečkársky” orientovaný a je napojený na rôzne mimovládne organizácie platené aj zo zahraničia.

Ondrej Lunter pôsobí v mimovládnej organizácii Slovenská debatná Asociácia, ktorá je nástupcom debatného programu Nadácie otvorenej spoločnosti. Nadácia otvorenej spoločnosti vznikla v novembri 1992 z prostriedkov Open Society Institute so sídlom v New Yorku. Ako uvádza na svojom portáli, stala sa súčasťou rodiny nadácií známych ako Open Society Foundations, pôsobiacich vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Ich zakladateľom je George Soros.

Ondrej Lunter je tiež zakladateľom portálu demagog.sk . Tento web je projektom Inštitútu SGI, ktorý v značnej miere využíva fondy Európskej únie a financie z Open Society Institute, ktorá poskytuje administratívu, finančnú a technickú podporu Sorosovej Open Society Foudations. Samotný projekt Demagóg bol v roku 2015 cez SGI financovaný americkou ambasádou.

Členkou predvolebného tímu kandidáta na Banskobystrického župana Jána Luntera je aj poslankyňa NR SR Viera Dubačová, ktorá pôsobila v strane OĽANO. Dubačová sa preslávila tým, že v prvý deň pôsobenia v parlamente po voľbách 2016 prišla s pripnutou dávidovou hviezdou na svojom oblečení, podobne ako poslanec za stranu SaS, Ondrej Dostál.

Dubačová taktiež založila mnoho mimovládnych organizácií vrátane iniciatívy “Nie v našom meste”, ktorá bojuje proti údajnému fašizmu a extrémizmu.

Kandidát na župana BBSK Ján Lunter v jednej zo svojich predvolebných debát taktiež priznal, že je v úzkom kontakte s poslancom Miroslavom Beblavým, ktorý mu radí v rôznych veciach ohľadom kraja.

Beblavý je známy svojím extrémne prozápadným smerovaním a je napojený na rôzne mimovládky. Pôsobil ako vedúci projektov v INEKO a riaditeľ mimovládky SGI – Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť.

Jána Luntera podporila v kandidtúre aj vládna strana SMER. Lunterova firma Alfa bio v roku 2016 a len 2 dni pred zostavením tretej Ficovej vlády dostala dotácie vo výške takmer 1,5 milióna eur. Nad Lunterovou nezávislosťou teda visia viaceré otázniky.

Najnovšie sa v prospech Luntera vzdal kandidátúry Martin Klus (SaS).

Samuel Gdovin

 

Prevzaté z Hlavné správy – konzervatívny denník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *