piatok , 26 február 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

List generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi

Vážený pán Generálny riaditeľ RTVS PhDr. Jaroslav Rezník,

Členovia Klubu komunistov Slovenska – občianske združenie s rozhorčením zareagovali na Spravodajstvo RTVS zo dňa 7.11.2017 v časti informácie o 100. výročí Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie. Skutoční historici i pokrokový svet uznáva, že išlo o najvýznamnejšiu svetovú udalosť 20. storočia. V spravodajstve RTVS sa však táto významná udalosť takmer stratila medzi oveľa menej dôležitými správami a samotná informácia o tejto dejinnej udalosti bola úplne skreslená, neobjektívna a ideologicky zneužitá. Vrcholom bolo poskytnutie priestoru na prezentovanie názorov tzv. historika Ústavu pamäti národa pána Neupauera, ktorý vyšiel s divokou teóriou o vzniku fašizmu z VOSR a komunizmu. Aj priemerne vzdelanému človeku je jasné, že fašizmus vznikol a vzniká krízou kapitalizmu a jeho štádia imperializmu. V tejto relácii nešlo o objektivitu, nebol daný priestor aj iným názorom. Išlo jednoznačne o dehonestáciu a hrubé skresľovanie historickej skutočnosti za účelom vymývania mozgov divákov RTVS, čo už táto údajne verejnoprávna televízia vykonáva dlhodobo a veľmi intenzívne. Vaši redaktori sa snažia denne doslova vyhľadávať príklady tzv. zločinov komunizmu, väčšinou neobjektívne a so zrejmou zaujatosťou. Príklady státisícov ľudí, ktorým socializmus pomohol aby sa z nich stali plnohodnotní ľudia, príklady budovania stoviek priemyselných závodov, vyspelých roľníckych družstiev, bezplatné školstvo, zdravotníctvo, práca pre každého, dostupné a lacné bývanie, kvalitné a cenovo prístupné potraviny, sociálne istoty, život bez strachu čo bude zajtra – to ich samozrejme nezaujíma, na to nie je spoločenská objednávka.

 

Len pre úplnosť, 12.10.2017 organizovala Slovenská akadémia vied vedeckú konferenciu k 100. výročiu VOSR o ktorej sa Vaša televízia nezmienila ani slovom. Na tejto konferencii nedošlo k nekritickému velebeniu tejto dejinnej udalosti, ale vyznačovala sa poctivou snahou o jej objektívne hodnotenie. O toto však Vašim redaktorom nejde. Po vytúženej výmene na poste generálneho riaditeľa RTVS sme dúfali, že konečne dôjde k väčšej objektivite spravodajského vysielania i iných typov televíznych relácií, smerom k vyváženosti a hlavne pravdivosti pri rešpektovaní historických faktov. Zatiaľ to tak nevyzerá a všetko ide po starom. Sme presvedčení, že naši ľudia nie sú bezduché stádo, ktoré je možné kŕmiť klamstvami, polopravdami a hrubým skresľovaním pravdy a skutočnosti. Verejnoprávna televízia má slúžiť všetkým a nielen vyznávačom oficiálnej jedinej pravdy, ktorá má od skutočnej pravdy veľmi ďaleko.

 

Chceme Vás požiadať pán generálny riaditeľ, aby ste sa zasadili autoritou svojho úradu o väčšiu objektivitu a spravodlivosť pri napĺňaní cieľov , ktoré má verejnoprávna televízia plniť pre všetkých našich občanov.

 

Želáme veľa úspechov pri výkone Vašej zodpovednej funkcie a ostávame s pozdravom

Bc. Július Feješ, predseda KKS-OZ

v Detve, 12.11.2017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *