piatok , 26 február 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

19. Celosvetový festival mládeže a študentov

Na 19. Celosvetovom festivale mládeže a študentov, na ktorom sa zúčastnilo 188 krajín z celého sveta, nechýbali ani študenti a mládež zo Slovenska.

Ako účastník festivalu, môžem povedať, že na takomto podujatí by sa mal zúčastniť každý mladý človek!

Počas festivalu sme mali možnosť vypočuť si veľa zaujímavých prednášok, zapojiť sa do diskusií, zúčastniť sa jedinečných či už športových, alebo vedomostných súťaží, zoznámiť sa s mladými ľuďmi, ktorí pricestovali z rôznych krajín sveta, uvidieť svet ich očami, a taktiež spoznať ich kultúru a tradície. Pre mňa osobne bol najkrajším momentom otvárací ceremoniál festivalu, ktorý mi zmenil život a celkovo zmenil môj pohľad na okolitý svet.
Na veľkolepom otvorení nám, okrem iného, ukázali aj rôzne, často neľahké ľudské osudy a životné situácie, ktoré sa dejú vo svete.

V tej chvíli si uvedomíte, že najšťastnejšími sme vtedy, keď máme strechu nad hlavou, dostatok vodných zdrojov v krajine, aby ste sa mohli slobodne napiť z vodovodného kohútika, možnosť vzdelávať sa a napredovať!

Ale najdôležitejšie, čo som pochopila, je, že na svete sme to MY, mládež, my sme strojcovia svojej budúcnosti! MY SME BUDÚCNOSŤ!

A ako povedal Vladimir Vladimirovič Putin: „Vytvárajte svoju budúcnosť, snažte sa zmeniť tento svet, urobte ho lepším! Všetko je vo vašich silách! Najdôležitejšie je nevzdávať sa a ísť stále vpred!“

Tieto slová sa mi navždy vryli do srdca.

Ďakujem FESTIVAL za všetko, čo si mi podaroval! Každá prežitá sekunda na festivale bola pre mňa nezabudnuteľná. Tak veľa radosti, šťastia, lásky si mi dal, drahý môj festival. Nikdy na teba nezabudnem!

Článok prevzatý z Veľvyslanectvo RF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *