streda , 27 január 2021
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Ako ďalej komunisti na Slovensku?


Naschvál neuvádzam v nadpise KSS, pretože jej vedúci predstavitelia dielo skazy a likvidácie strany úspešne vedú až do konca, ktorý je už veľmi blízko. To, čo predvádzajú v poslednom období , hraničí so zúfalstvom až šialenstvom. Ich politické kotrmelce svedčia o tom, že vedenie KSS je ideologicky a hlavne charakterovo úplne na dne.

Pre osvieženie pamäti, alebo informovanie tých, ktorí tieto informácie nemajú, je potrebné uviesť niekoľko faktov a udalostí z posledných rokov.

Vznik socialistického frontu.

Hneď po jeho vzniku začiatkom roku 2017 som zareagoval pochybnosťami o tomto projekte. Podpísané dokumenty boli maximálne nekonkrétne, všeobecné a nepolitické. Ale vedeniu KSS išlo o dva hlavné ciele. Pri trojčlennom zložení tohto subjektu (KSS, VZDOR-SP a Front ľavicovej mládeže) tam bolo zakotvené, že ďalší subjekt sa môže prijať len so súhlasom väčšiny, t.j. dvoch strán, kde KSS a FĽM boli prakticky jeden celok a preto nemohli byť prehlasovaní . Druhým dôležitým cieľom bolo, že subjekty sa zaviazali, že sa nebudú kritizovať, to znamená zatvoriť ústa radikálnejším VZDORákom i niektorým mládežníkom. Projekt Socialistický front teda vznikol ako špekulácia vedenia KSS, bez úprimného úmyslu zjednocovať komunistickú ľavicu na Slovensku. Preto aj skončil neslávne, bez činnosti, bez výsledkov a bez skutočne priateľských, úprimných a súdružských vzťahov medzi jeho členmi.

Program KSS.

Dokument, ktorý sa tvoril roky, ukazuje biedu vedenia KSS aj v tejto programovej oblasti. Tento dokument nie je ani programom a komunistickým už vôbec nie. Venovať sa mu podrobnejšie by bolo zbytočným strácaním času a energie.

Vznik politickej strany E. Chmelára.

Hneď po ohlásení E. Chmelára, že ide zakladať politickú stranu, vedenie KSS vydalo ústretové až servilné vyhlásenie, v ktorom podporilo túto myšlienku a ponúkalo spoluprácu. Vôbec im nevadilo, že Chmelár je antikomunista, ktorý na obdobie socializmu nenašiel nič pozitívne. Až keď získal na svoju stranu A. Bekmatova a urobil ho podpredsedom strany Socialisti.sk a na kandidátke do parlamentných volieb 2020 sa objavili viacerí členovia strany VZDOR-SP, odvtedy ho vedúci funkcionári KSS kritizujú. Predtým im nevadil, dnes na ňom všetko vadí. Aj to je principiálna politika vedenia KSS.

Parlamentné voľby 2020.

O tom , že KSS ide do parlamentných volieb nebolo zo strany vedenia žiadne pochybnosti. V zmysle novelizovaného volebného zákona zaslali do okresov nové tlačivá, na ktorých museli základné organizácie uviesť určitý počet členov. Tieto tlačivá museli byť overené notárom, alebo matrikami, samozrejme za poplatok. Volebná kampaň KSS sa rozbehla 17. novembra 2019 protestným zhromaždením v Banskej Bystrici. Tam odzneli plamenné výzvy na podporu KSS vo voľbách, nikto nespochybnil samotnú účasť strany. O nedostatku financií na volebnú kauciu nepadlo ani slovo. Je ťažké hovoriť otvorene o volebnej kaucii, keď táto bola schválená v čase, keď KSS bola parlamentnou stranou a hlasovali za ňu aj poslanci za KSS, okrem poslancov I. Hoptu a K. Fajnora. A práve výškou volebnej kaukcie – 17. tisíc euro zdôvodňovalo vedenie o niekoľko dní neúčasť strany v parlamentných voľbách 2020. Posledné vyhlásenie KSS k parlamentným voľbám zo dňa 25. januára 2020 začína slovami, že KSS pokračuje v práci. KSS v súčasnosti najviac škodí, keď jej vedenie začne pracovať. Ďalej v tomto vyhlásení vyzývajú voličov nevložiť volebný lístok ani jednej z kandidujúcich strán . Úplne geniálna je ďalšia hlboká myšlienka, že každý hlas komunistu v týchto voľbách nie je prejavom komunistickej politiky, ale len politikárčenie. Vyhlásenie končí slovami „Nech žije zdravý rozum“ Toto vyhlásenia vedenia KSS nepotrebuje komentár, hovorí samo za seba.

Ospravedlňujem sa za tento možno dlhý, no potrebný exkurz, ktorým som chcel na reálnych faktoch poukázať na katastrofálne reakcie a skutky vedenia KSS v posledných rokoch. Snažiť sa rokovať s týmito ľuďmi ja zbytočné zabíjanie času, pretože slušní a charakterní vedúci predstavitelia KSS by po neustálych neúspechoch a úpadku strany odišli zo svojich funkcií už dávno.

Napriek tomu tu neustále otravujú vzduch a svojimi prehláseniami len ukazujú svoju neschopnosť a zúfalstvo. Mnohí ľudia (a nielen komunisti a naši sympatizanti) ma už skoro rok upozorňujú, že v tomto marazme, hádkach a úplnej strate politickej kultúry, má dnes KSS veľkú šancu v tomto boji uspieť. To by však KSS musela normálne fungovať a nie pôsobiť dlhodobo likvidačne. Dnes je výročie Víťazného februára, kde mala KSS organizovať vyvrcholenie predvolebnej kampane. Máme na to úplne konkrétne a presvedčivé argumenty, že od roku 1948 do roku 1989 to bolo najúspešnejšie obdobie v dejinách Slovenska. Svedčia o tom jasné a nespochybniteľné fakty a argumenty.

Komunistická strana Slovenska však zo svojho loga vyhodila kosák a kladivo a dala nápis 1992, čím dáva jasne najavo, že sa dištancuje od histórie KSS i od tohto najúspešnejšieho obdobia našich dejín. Táto strana má svoju históriu zapísanú len od roku 1992. Vzdala sa najvýznamnejších argumentov na svoju obhajobu – rokov budovania socializmu, ktoré sú podporované obrovským množstvom faktov a reálnych výsledkov pre veľkú väčšinu občanov.

Vedenie Komunistickej strany Slovenska neskutočne sklamalo svojich členov i sympatizantov. Nemá žiadne morálne, ani komunistické právo vystupovať ako predstaviteľ komunistickej strany.

Vyzývame preto všetkých poctivých komunistov a sympatizantov, aby vyvinuli všetko úsilie na donútenie odstúpiť toto neschopné a likvidačné vedenie Komunistickej strany Slovenska zo svojich funkcií.

v Detve, 25.2.2020

Július Feješ, predseda Klubu komunistov Slovenska – OZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *